Σχολικές γιορτές

Σχολικό έτος 2018-2019

Σχολική Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος οι μαθητές του σχολείου μας μαζί με τους μαθητές της Δ΄ τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Άμφισσας συμμετείχαν στη σχολική γιορτή και στην κατάθεση στεφάνων στο Ηρώο για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940.

Καλοκαιρινή γιορτή

Η φετινή χρονιά έκλεισε με την καλοκαιρινή μας γιορτή που πραγματοποιήθηκε στις 14 Ιουνίου 2016 στο προαύλιο του σχολείου μας . Η γιορτή πραγματοποιήθηκε όπως κάθε χρόνο μαζί με το 1ο  Δημοτικό Σχολείο Άμφισσας και περιελάμβανε σκετς, τραγούδια και παραδοσιακούς χορούς. Στην έναρξη της γιορτής έγινε ένα αφιέρωμα στον ευεργέτη Πέτρο Μαρκίδη, στην ιστορία του 1ου Δημοτικού σχολείου και ακολούθησε προβολή φωτογραφιών. Η εμφάνιση των μαθητών μας απέσπασε ιδιαίτερα θετικά σχόλια από όλους. Τους συγχαίρουμε και τους ευχόμαστε καλό καλοκαίρι!